I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy

I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy
Plac Klasztorny 7
59-220 Legnica
Tel./fax 76 862 27 58
Dyrektor: mgr Halina Tamioła

 

 

I LO jest „szkołą wielu możliwości". Od 1992 r. należy do Towarzystwa Szkół Twórczych (30 liceów w kraju). Placówka szczyci się wysokim poziomem nauczania. Posiada Certyfikaty: „Szkoła w Chmurze Microsoft", „Wiarygodna Szkoła", „Lepsza Szkoła", „Młodzi cyfrowi. Cyfrowi rodzice", „Szkoła promująca honorowe oddawanie krwi", „Szkoła z Życiem", „Srebrna Europejska Szkoła Praworządności RP". Liceum realizuje następujące projekty: „Młodzi głosują", „OSE IT Szkoła", „MAP", „Academica", „AI4 Youth", „SOC", „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa", „Zwolnieni z Teorii", „Lekcja: Enter", „Przystań w sieci", „Lekcje z ZUS", „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa", „Maraton pisania listów". W Liceum wydawana jest gazetka szkolna „Młyn".

 

I LO współpracuje z Instytutem Matematyki, Fizyki i Informatyki, Wydziałem Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniką i Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu. Nauczyciele organizują dla młodzieży obozy naukowe, wycieczki krajowe i zagraniczne. Uzdolnieni uczniowie realizują indywidualne programy i toki nauczania, uzyskują tytuły laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych na szczeblu centralnym. W klasyfikacji końcowej współzawodnictwa sportowego szkół ponadpodstawowych Dolnego Śląska za rok szkolny 2020/2021 nasze Liceum uzyskało I miejsce. Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk" wyróżnił I LO w 2021 r. tytułem „Szkoła promująca aktywny styl życia". W Ogólnopolskim Rankingu „Perspektyw" Liceum uzyskało tytuł „Srebrnej Szkoły".

 

I LO posiada 2 pracownie komputerowe, multimedialne centrum informacji, bibliotekę z czytelnią, salę gimnastyczną, siłownię, salę fitness, 2 kluby uczniowskie. Każda sala lekcyjna wyposażona jest w rzutnik multimedialny, a sale do języków obcych w tablice interaktywne. W całej szkole jest dostęp do sieci bezprzewodowej WiFi. Liceum ma doskonałą lokalizację, położone jest w centrum miasta (w pobliżu dworców PKP i PKS).

INSTAGRAM

FACEBOOK

FILM PROMOCYJNY SZKOŁY